Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Rozwody
Rozwody

Nasza kancelaria w szczegółach zadba o właściwe i dyskretne przeprowadzenie rozwodu.


Prowadzimy sprawy zarówno w drodze mediacji jak i spraw sądowych.

Z każdym rokiem wzrasta liczba rozwodów. Decyzja o zakończeniu małżeństwa jest jedną z najtrudniejszych decyzji, które muszą podjąć małżonkowie. Często jednak jest to jedyne, rozsądne wyjście z "toksycznego" związku.


Zgodnie zprzepisami Ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy rozwiązanie małżeństwa poprzez rozwód może nastąpić, jeli pomiędzy małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia (art. 56§1 KRO).


Sąd orzekający rozwód może wydać Wyrok: bez orzekania o winie małżonków, z orzeczeniem winy obojga małżonków lub z wyłącznej winy jednego małżonka.


O rozwód może wystąpić każdy z małżonków. W tym celu należy złożyć pozew do Sądu Okręgowego oraz uiścić opłatę sądową. Warto jednak pamiętać, iż poprawnie sporządzony pozew zodpowiednią argumentacją oraz reprezentacją profesjonalnego pełnomocnika dają możliwość uzyskania satysfakcjonującego wyroku rozwodowego.


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KANCELARIĄ, W KTÓREJ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO PROFESJONALNĄ POMOC I ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA W TEJ SPRAWIE