Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Rozwody
Rozwody

Nasza kancelaria w szczegółach zadba o właściwe i dyskretne przeprowadzenie rozwodu.


Prowadzimy sprawy zarówno w drodze mediacji jak i spraw sądowych.

Z każdym rokiem wzrasta liczba rozwodów. Decyzja o zakończeniu małżeństwa jest jedną z najtrudniejszych decyzji, które muszą podjąć małżonkowie. czasami jednak jest t jedyne, rozsądne wyjście z "toksycznego" związku.


Zgodnie z przepisami Ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy rozwiązanie małżeństwa poprzez rozwód może nastąpić, jeżeli pomiędzy małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia (art. 56§1 KRO).


Sąd orzekający rozwód może wydać Wyrok: bez orzekania o winie małżonków, z orzeczeniem winy obojga małżonków lub z wyłącznej winy jednego małżonka.


O rozwód może wystąpić każdy z małżonków. W tym celu należy złożyć pozew do Sądu Okręgowego oraz uiścić opłatę sądową. Warto jednak pamiętać, iż poprawnie sporządzony pozew z odpowiednią argumentacją oraz reprezentacją profesjonalnego pełnomocnika dają możliwość uzyskania satysfakcjonującego wyroku rozwodowego.


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KANCELARIĄ, W KTÓREJ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO PROFESJONALNĄ POMOC I ODPOWIEDŹ NA WSZYSTKIE PYTANIA W TEJ SPRAWIE