Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News
ODSZKODOWANIE DLA PASAŻERA W SAMOCHODZIE SPRAWCY WYADKU
Poszkodowanym według art. 444 k.c., uprawnionym do dochodzenia odszkodowania, jest osoba, która doznała uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia na skutek zdarzenia, za które odpowiedzialność ponosi inna osoba pod warunkiem, że są one bezpośrednim skutkiem zdarzenia.
UTRATA WARTOŚCI HANDLOWEJ POJAZDU Z OC SPRAWCY
W wyniku kolizji lub wypadku drogowego, poszkodowany, którego samochód uległ uszkodzeniu  może domagać się odszkodowania z polisy OC sprawcy.


Znaczna część urządzeń przesyłu nie została do dnia dzisiejszego uregulowana pomiędzy zakładami takimi jak energetyczne, ciepłownicze, gazowe, telekomunikacyjne a właścicielami działek.

Służebność ta została za to uregulowana w kodeksie cywilnym w artykułach od art. 3051 do art. 3054 k.c. Regulacja ta dodana została przez art. 1 pkt 2 ustawy z 30 maja 2008 r. zmieniającej kodeks cywilny z dniem 3 sierpnia 2008 r.

Zgodnie z art. 3051 k.c. nieruchomość można obciążyć na rzecz przedsiębiorcy, który zamierza wybudować lub którego własność stanowią urządzenia, o których mowa w art. 49 par. 1, prawem polegającym na tym, że przedsiębiorca może korzystać w oznaczonym zakresie z nieruchomości obciążonej, zgodnie z przeznaczeniem tych urządzeń (służebność przesyłu).

Jednak przedsiębiorstwa takie (zakłady energetyczne, wodociągowe) powinny zapłacić odpowiednią kwotę za mniejszą wartość takiej działki na rynku nieruchomości. Musimy pamiętać że każdy usytuowany np. słup energetyczny na naszej działce powoduje pewne ograniczenia budowlane czy też kwestię bezpieczeństwa własnego.

Właściciele tych urządzeń w przypadku gdy chcą zawrzeć porozumienie co do wypłaty dszkodowania starają się zrobić to na zasadach wygodnych tylko dla jednej strony czyli "danego zakładu" i wypłacić "grosze". Zapominaja że to właściciele tych działek musza funkcjonować przy tych urządzeniach a ich działki już zawsze będą tańsze niż podobne w okolicy.

Dlatego też CLS pomaga wszystkim osobom kórzy maja takie urządzenia na swoich działkach.

Uzyskujemy dla Ciebie wysokie odszkodowanie w drodze negocjacji lub też w Sądzie.

Nie zwlekaj z decyzją, skontaktuj się już dziś.

 

Oprogramowanie:choruzy.pl © 2011