Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Podział majątku
Podział majątku

Nasza kancelaria w szczegółach zadba o właściwy podział majątku wspólnego.


Prowadzimy sprawy zarówno w drodze mediacji jak i spraw sądowych.


Zchwilą zawarcia małżeństwa między małżonkami powstaje wspólność majątkowa (wspólnośćustawowa), prowadząca do gromadzenia wspólnego majątku.

Podziałumajątku wspólnego można dokonać wyłącznie po ustaniu wspólnościmajątkowej. A więc po orzeczeniu rozwodu, separacji lub w trakciemałżeństwa na mocy umowy o rozdzielnosci majątkowej luborzeczenia sądu. Ustawodawca przewidział kilka sposobów podziałumajątku.


Po pierwsze poprzez sporządzenie umowy, której przedmiotem będziepodział majątku wspólnego. Jeżeli w skład majątku wspólnegomałżonków wchodzi nieruchomość, wówczas umowa musi byćsporządzona w formie aktu notarialnego. Ten sposób podziału jestmożliwy jedynie w sytuacji, gdy małżonkowie są zgodni co dopodziału.


Kolejnym sposobem jest wniesienie pozwu do Sądu o podział majątkuwspólnego. Wówczas, każda ze stron będzie mogła przedstawićswój plan podziału majątku. Jeżeli małżonkowie mają odmiennezdania co do podziału, wówczas wszelkie spory rozstrzyga sąd.


Jedną z możliwości podziału majątku jest równieżprzeprowadzenie mediacji. W przypadku braku porozumienia co dopodziału, mediacja daje szansę wypracowania odpowiedniegorozwiązania. Podczas niej w obecności mediatora strony będąmogły uzgodnić szczegóły podziału majątku wspólnegozadowalające obie strony. Ponadto, mediacja jest dużo szybszym itańszym sposobem, niż postępowanie sądowe.ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KANCELARIĄ, W KTÓREJ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO PROFESJONALNĄ POMOC I ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA W TEJ SPRAWIE