Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

News
ODSZKODOWANIE DLA PASAŻERA W SAMOCHODZIE SPRAWCY WYADKU
Poszkodowanym według art. 444 k.c., uprawnionym do dochodzenia odszkodowania, jest osoba, która doznała uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia na skutek zdarzenia, za które odpowiedzialność ponosi inna osoba pod warunkiem, że są one bezpośrednim skutkiem zdarzenia.
UTRATA WARTOŚCI HANDLOWEJ POJAZDU Z OC SPRAWCY
W wyniku kolizji lub wypadku drogowego, poszkodowany, którego samochód uległ uszkodzeniu  może domagać się odszkodowania z polisy OC sprawcy.


Odszkodowania Powypadkowe - szkoda osobowa

Każda osoba która była uczestnikiem wypadku może dochodzić roszczeń odszkodowawczych od ubezpieczyciela sprawcy wypadku lub też od samego sprawcy. Odszkdowania osobowe są bardzo szeroko opisywane w różnych publikacjach, dlatego też tutaj przedstawimy podstawowy katalog świadczeń.

W zależności od rozmiaru uszkodzeń ciała lub roztroju zdrowia możemy wyróżnić następujące świadczenia:


•    zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę, które jest świadczeniem jednorazowym, pieniężnym i mającym stanowić sposób złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego (art. 445 k.c. w związku z 444 k.c.);


•    zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem tj. kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją oraz lepszym odżywianiem poszkodowanego, opieką nad poszkodowanym, transportu poszkodowanego i jego bliskich, adaptacji mieszkania stosownie do potrzeb poszkodowanego, a także przygotowania go do wykonywania nowego zawodu (art. 444 § 1 k.c.);


•    rentę uzupełniającą, która ma stanowić wyrównanie różnicy w dochodach osiąganych przez poszkodowanego przed wypadkiem w stosunku do dochodów uzyskiwanych przez niego po wypadku (art. 444 § 2 k.c.);


•    jednorazowe odszkodowanie (tzw. kapitalizacja renty), które jest uzasadniona w szczególności gdy poszkodowany w następstwie wypadku stał się inwalidą, a jednorazowe świadczenie umożliwi mu wykonywanie innego zawodu, czy też rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, przy czym jeżeli poszkodowany korzysta z tego świadczenia traci prawo do renty uzupełniającej (art. 447 k.c.);


•    rentę na zwiększone potrzeby polegająca na zapewnieniu poszkodowanemu środków potrzebnych do poprawy stanu jego stanu zdrowia po wypadku, a związanych z jego leczeniem i rehabilitacją, lepszym odżywianiem oraz sprawowaną nad nim opieką (art. 444 § 2 k.c.);


•    oraz w przypadkach, krótszych okresów niesprawności po wypadku skutkujących niemożnością wykonywania pracy (prowadzenia działalności) zwrot utraconych zarobków (art. 361 k.c.).

Aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń odszkodowawczych a zarazem precyzjnie wyliczyć wysokość tych świadczeń należy należy od pierwszych godzin po wypadku zbierać całą dokumentację w tym medyczną związaną ze sprawą, zbierać wszystkie paragony poniesionych kosztów w tej sprawie.

 

Jeżeli nie jesteś przygotowany aby samemu złożyć wniosek o odszkodwanie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego możesz skorzystać z usług firm które profesjonalnie przeprowadza Cię przez ten proces.


CLS Centrum Likwidacji Szkód bez opłat zweryfikuje Twoją dokumentację związaną z wypadkiem i rozpocznie proces dochodzenia odszkodowania. Pobieramy prowizję w przypadku uzyskania świadczenia odszkodowawczego od Towarzystwa Ubezpieczeniowego lub sprawcy wypadku.


data publikacji: 2011-11-13 14:26:39
Oprogramowanie:choruzy.pl © 2011