Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania
Spadek

Zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego spadek to prawa i obowiązku zmarłego, które przechodzą z chwilą jego śmierci na spadkobierców. W skład spadku nie wchodzą prawa i obowiązki ściśle związane z osobą zmarłego, np. uprawnienie do świadczeń alimentacyjnych oraz prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego czy są one spadkobiercami. Spadkobierca nabywa spadek z chwilą otwarcia spadku za którą przyjmuje się chwilę śmierci spadkodawcy. Powołanie do spadku może wynikać bądź z ustawy bądź z testamentu. Ze spadkiem związanych jest szereg uprawnień, np. uprawnienie bliskich zmarłego do mieszkania lub możliwość żądania uznania spadkobiercy za niegodnego. Profesjonalista, radca prawny lub adwokat, pomoże w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze spadkiem.


data publikacji: 2020-01-14 18:05:46