Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania
Rozwód bez orzekania o winie.

Zgodnie z art. 57 § 2 na zgodne żądanie małżonków sąd nie orzeka o winie rozkładu pożycia. Zachodzą wówczas skutki takie jakby żaden z małżonków nie ponosił winy. Rozwód bez orzekania o winie jest z pewnością mniej bolesny, lecz nie zawsze korzystny, gdyż może zamykać drogę do możliwości zasądzenia alimentów od współmałżonka. Radca prawny/adwokat może pomóc w ustaleniu czy rozwód bez orzekania o winie będzie korzystny dla strony. Z udziałem radcy prawnego lub adwokata małżonkowie chcący złożyć wniosek o zaniechanie orzekania o winie, mogą polubownie ustalić kwestie na przykład sposobu sprawowania opieki nad wspólnym małoletnim dzieckiem. Pozwala to maksymalnie skrócić postępowanie sądowe. Dlatego radcy prawni i adwokaci polecają tę formę rozwodu osobom, które chcą rozstać się w zgodzie i jednocześnie nie zamierzają starać się o alimenty od drugiej strony.
Opłata sądowa od pozwu o rozwód wynosi 600 zł.

data publikacji: 2020-01-13 12:44:53