Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Dobra osobiste
Dobra osobiste
NARUSZENIE DÓBR OSOBISTYCH


Dobra osobiste mają charakter niemajątkowy i przynależą do każde goczłowieka. Zgodnie z art. 23 kodeksu cywilnego do dóbr osobistych człowieka należy zdrowie, wolność, cześć (godność i dobreimię), swoboda sumienia, nazwisko lub peseudonim, wizerunek,tajemnica korespondencji, nietykalnośc mieszkania, twórczoścnaukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska. Należy tu wyraźnie zaznaczyć, że katalog dóbr osobistych jest nieskończony, co oznacza, że w zależności od poczucia subiektywnego te dobra mogą być nieskończenie różne. Dobra osobiste pozostają pod ochoroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Osoba, której dobra zostały naruszone może domagać się:ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZĄ KANCELARIĄ, W KTÓREJ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO PROFESJONALNĄ POMOC I ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA W TEJ SPRAWIE