Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

» Kancelarie Prawne CLS » Pomoc Prawna » Najczęściej zadawane pytania
Najczęściej zadawane pytania
Alimenty

Zgodnie z art. 128. KRO obowiązek alimentacyjny to obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania. Obciąża on krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo. W określonych sytuacjach istnieje również możliwość dochodzenia świadczeń alimentacyjnych od małżonka a nawet od powinowatych. Przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego określają kolejność w jakiej obowiązek alimentacyjnych obciąża zobowiązanych a także jego zakres. Radca prawny lub adwokat może okazać się pomocny w ustaleniu od kogo uprawniony może dochodzić alimentów, w jakiej wysokości, jak również ustalić czy dany obowiązek alimentacyjny istnieje czy już wygasł. Radca prawny lub adwokat doradzi uprawnionemu jak dochodzić świadczeń alimentacyjnych w sytuacji gdy nie są zaspokajane a także jak zmienić ich wysokość.
Strona dochodząca roszczeń alimentacyjnych a także strona pozwana w sprawie o obniżenie alimentów jest zwolniona od obowiązku uiszczenia opłaty sądowej.


data publikacji: 2020-01-16 19:03:07